Termin: 18.04.2023, godzina 8:30-9:30

 

Z przyjemnością zapraszamy na kolejne webinarium z cyklu szkoleń online dla projektantów instalacji fotowoltaicznych, który powstał w oparciu o wiedzę doświadczonych partnerów oraz w odpowiedzi na zgłaszane potrzeby szkoleniowe ze strony zarówno projektantów dużych systemów PV, jak i samych inwestorów.

Tym razem Pan Dariusz Szymkiewicz, ekspert z firmy Hager zaprezentuje Państwu program Hagercad.one poprzez zaprojektowanie przykładowej rozdzielnicy PV. Rozwój instalacji elektrycznych i produktów z tym związanych wymusza zmiany w procesie projektowania.

Pokażemy, jak tworzyć schemat instalacji z automatycznym asystentem schematu oraz schemat manualny. Omówione zostaną również obwody sterowania. Do naszego projektu dodamy również produkty użytkownika, czyli falownik i licznik Smart Meter wraz z podłączeniem magistrali ModBus. W procesie projektowania manualnego, tworzenie własnych „Makr”, pozwala znacznie przyspieszyć i uprościć proces projektowania. Na przykładach pokażemy, jak rozbudowywać własną bibliotekę. Zaprojektujemy również rozdzielnicę zewnętrzną 1000 V z zabezpieczeniami DC.

 

Agenda szkolenia:

1. Program hagercad.one – układ i moduły funkcjonalne

2. Projekt – dane ogólne

3. Schemat automatyczny – Rozdzielnica główna (domowa) – Rozdzielnica DC

4. Obwody sterowania

5. Schemat manualny – Zasady przejścia na schemat manualny – Tworzenie i wykorzystanie Makr

6. Podsumowanie – pytania i odpowiedzi

 

KTO POWINIEN WZIĄĆ UDZIAŁ W SZKOLENIU:

1. Projektanci przemysłowych instalacji PV

2. Instalatorzy

3. Inwestorzy (firmy)