Moduły fotowoltaiczne

Moduły fotowoltaicznePanele słoneczne to bardzo ekologiczna metoda pozyskiwania energii elektrycznej. Ich cena jest co prawda stosunkowo wysoka, jednak w perspektywie czasu wydaje się to być opłacalną inwestycją. Oprócz ulgi podatkowej, niskiego natężenia dźwięku i niezależności od podwyżek cen prądu, panele słoneczne oferują dziesiątki innych korzyści, jednak pomimo przeważających zalet – nie są idealne. Zatem, co warto wiedzieć o panelach słonecznych? 

Wpływ paneli słonecznych na środowisko – jak jest naprawdę?

Panele słoneczne wpływają pozytywnie na środowisko. Zaczynając od redukcji kosztów energii, przez ekologię, aż po niezależność od dostawców energetycznych. Nie zmienia to jednak faktu, iż należy zwrócić również uwagę na ilość słonecznych dni w Polsce, zanieczyszczenie środowiska powodowane podczas produkcji, a także inne kluczowe i mniej znane czynniki. Jakie są wady i zalety paneli słonecznych?

#1 Niezależność od dostawców energetycznych

Montaż paneli PV uniezależnia mieszkańców danej nieruchomości od dostawców energii elektrycznej. Oznacza to, iż w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych lub znacznych awarii wpływających na dostęp do prądu, będziemy nadal go mieć ze względu na to, że korzystamy z paneli fotowoltaicznych, a energię pobieramy ze słońca.

#2 Jakościowe i stabilne źródło energii

Panele słoneczne są jakościowym i stabilnym źródłem energii. Wynika to z prostego powodu – za kilkadziesiąt lat zabraknie nam paliw kopalnych, w związku z czym będziemy potrzebować promieniowania słonecznego wytwarzającego prąd w znacznie bardziej ekologiczny sposób.

Warto zatem zacząć dbać o środowisko już dziś i zastanowić się nad ofertą przedsiębiorstwa MANITURSOLAR oferującego w sprzedaży moduły fotowoltaiczne, inwertery, konstrukcje oraz systemy ppoż. Firma zrealizowała już wiele instalacji fotowoltaicznych i dostarczyła setki różnych rozwiązań dla swoich klientów.

#3 Wysoki poziom żywotności

Panele PV mogą bezproblemowo działać nawet kilkadziesiąt lat. Producenci udzielają 25 lat gwarancji na konkretne uzyski oraz 12 lat gwarancji produktowej. Oprócz tego, są one bardzo wytrzymałe mechanicznie, co oznacza, że nie zniszczy ich nawet burza z gradem (zostały pokryte szkłem hartowanym)

#4 Niekorzystne warunki klimatyczne

Niektórzy rezygnują z paneli PV ze względu na niekorzystne warunki klimatyczne (np. mało słonecznych dni). Warto jednak pamiętać, że niektóre gatunki paneli fotowoltaicznych wytwarzają energię nawet jak niebo jest w 90% zachmurzone. Kwestia odpowiedniego wyboru.

#5 Stałe zyski i stopniowy zwrot inwestycji

Na panele słoneczne należy patrzeć przede wszystkim pod kątem inwestycji. W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na fakt, iż bardzo często zwracają się one po ok. 10 latach. Jak już to nastąpi – darmowa energia będzie dostępna przez kolejne kilkadziesiąt lat.

Zalety paneli słonecznych – podsumowanie

Posiadanie paneli słonecznych wiąże się przede wszystkim z licznymi oszczędnościami i ochroną środowiska. Gwarantują one stopniowy zwrot inwestycji, dostarczanie energii przy niekorzystnych warunkach klimatycznych, potrafią wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat, a co najważniejsze – uniezależniają nas od dostawców energetycznych.